השאירו פרטים ונציג Speedit יחזור אליכם בהקדם
arrow-left, arrow-left, previous, left
arrow-left, arrow-left, previous, left
arrow-left, arrow-left, previous, left
דף הבית >> החוגים שלנו

החוגים שלנו

חשיבות חוגי ספידאיט - בסיס להתפתחות מאוזנת גופנית ורגשית

ילדים שרכשו קואורדינציה בשלבים הנכונים, על פני הרצף הגילאי ובסוגי אימונים שונים, יוכלו למצות את הפוטנציאל האישי שלהם ברמה גבוהה. קואורדינציה טובה יוצרת אצל הילדים יכולת למידה מהירה של הנדרש בתנאים משתנים. הקואורדינציה היא הבסיס ליציבות גופנית-רגשית בזמן מסוים ולאורך זמן. כשהתפקוד הקואורדינטיבי האישי והבינאישי מאוזן, מתאפשר מימוש אופטימלי של הפוטנציאל הקואורדינטיבי האישי הן הגופני והן האישי.
לעומת זאת חוסר בקואורדינציה מספיקה יוצרת: שבלוניות בתנועה ובתפקוד הספורטיבי ,קליטת מידע ולמידה איטיים, אי שקט פנימי, חוסר שביעות רצון, דימוי נמוך מה משליך על בטחון עצמי, תפקוד חברתי לקוי, חוסר מיצוי יכולות לימודיות בבית הספר, הופך לקויות מינימליסטיות למרכז התפקוד ומונעת את מימוש היכולת והפוטנציאל במיוחד במצבי לחץ ובמצבים בלתי צפויים.

כדי לגרום לפיתוח תכליתי של כל היכולות הקואורדינטיביות בנפרד ושל כולן גם יחד , יש לקיים תהליך גופני- קואורדינטיבי- רגשי תואם צרכים אישיים, התייחסות שיטתית למרכיבי הקואורדינציה והתאמתם לצרכים ואפיונים אישיים של כל ילד. הקואורדינציה חשובה לכל ילד / אדם ותורמת להתפתחות, מאזנת קשיים, מבליטה יתרונות, מונעת פציעות ומשפרת החלמה ושיקום. פיתוח קואורדינציה חיוני למגוון הילדים והחל מהילד עם הקשיים, הילד הרגיל ועד הילד מחונן בספורט, אך המטרות, התוכן ודרכי ההפעלה שונות ומותאמות לכל אוכלוסייה. 


חוגי ספידאיט יתנו לילדכם בדיוק את המעטפת הדרושה להתפתחות רב מערכתית תקינה. דבר שיגרום לאושר וסיפוק, ביטחון עצמי ודימוי עצמי גבוה, חיזוק האמונה האישית בדינאמיקה קבוצתית, יכולת חברתית ורגשית חזקה יותר.

מהי קואורדינציה ולמה היא חשובה?

קואורדינציה היא היכולת לחבר מספר תנועות פשוטות לתנועה מורכבת אחת באופן מתואם ומאורגן, במטרה ליצור תנועה יעילה וחסכונית. הקואורדינציה נובעת מבשלות מערכות שונות בגוף: ראייה, שמיעה, ווסטיבולרית, תחושתית, שרירים ומערכת העצבים המרכזית.
באופן כללי קואורדינציה מתייחסת ליכולת האדם לבצע תנועות פשוטות ומורכבות כגון: מהירות, דיוק, קצב, שטף תנועתי, שיווי משקל וחיסכון בביצוע תנועות שונות.
 
מרכיבים חיוניים להתפתחות קואורדינטיבית מיטבית:
  1. הפרדת איברים
  2. שיווי משקל                                
  3. ויסות כוח
  4. קצב\מקצב
  5. התמצאות במרחב
  6. הצמדה
  7. מהירות תגובה
  8. תזמון
  9. התאמה לשינויים
  10. תחושה קינסטטית
 
תחומים שמקבלים ביטוי במסגרת החוגים

פיתוח תפקוד קוגניטיבי
הבנת הלומד מה נדרש ממנו. ייתכן שלומד לא יבין בגלל בעיות קשב, בעיות קוגניטיביות או הסבר לקוי של המדריך. לכן אנו בונים את כלל המערכות הרצויות להבנה קוגניטיבית דרך משחק אישי, זוגי וקבוצתי. שליפה מהירה, הבנת רצף, מהירות תגובה ועוד.

פיתוח תחום חברתי רגשי
יכולות מוטוריות קשורות בהערכת העצמית של הילד, יחסי גומלין דינמיים בין תחומי ההתפתחות. התנועה הקואורדינטיבית משמעותית להתפתחות האישית הכוללת דימוי חברתי, קשרים חברתיים. התפתחות זו מתחילה בגיל מאוד צעיר ולכן חשוב לחשוף את הילד לכמה שיותר גירויים משחקיים ותנועתיים. 
 
 
הצטרף
רוצים להתעדכן ולקבל יותר ?
הירשמו לרשימת התפוצה שלנו
כל הזכויות שמורות © Speedit בניהול ארד סקוול     |      053-8334100