השאירו פרטים ונציג Speedit יחזור אליכם בהקדם
arrow-left, arrow-left, previous, left
arrow-left, arrow-left, previous, left
arrow-left, arrow-left, previous, left
דף הבית >> החוגים שלנו

החוגים שלנו

חשיבות חוגי ספידאיט - בסיס להתפתחות מאוזנת גופנית ורגשית
 

העולם המודרני דורש מהילדים  לתפקוד תחת לחץ זמן, פעילות מורכבת, קבלת החלטות מהירה תוך כדי שמירה על תנועה תכליתית ואיכותית . ע"פ ממצאי מחקרים במדעי המוח יש קשר מובהק בין רכישת רמת קואורדינציה ובין התפתחות קוגניטיבית, חשיבה מהירה וריכוז

ע"פ מחקרים במדעי האימון, קואורדינציה ניתנת לשיפור בצורה משמעותית ע"י תהליך למידה-תרגול ואימון שיטתי וממוקד בעל תכנים וצורות אימון ייחודיות התואמות כל גיל, פרט וענף ספורט!!! קואורדינציה הוא גורם הישג מרכזי אשר מקדם או מעכב התפתחות
.

תחומי ההתפתחות על פיהם חוגי ספידאיט נבנו 

קיימים מספר תחומים עיקריים:

פיתוח תפקוד קוגניטיבי
הבנת הלומד מה נדרש ממנו. ייתכן שלומד לא יבין בגלל בעיות קשב, בעיות קוגניטיביות או הסבר לקוי של המדריך. לכן אנו בונים את כלל המערכות הרצויות להבנה קוגניטיבית דרך משחק אישי, זוגי וקבוצתי. שליפה מהירה, הבנת רצף, מהירות תגובה ועוד.

פיתוח תחום חברתי רגשי
יכולות מוטוריות קשורות בהערכת העצמית של הילד, יחסי גומלין דינמיים בין תחומי ההתפתחות. התנועה הקואורדינטיבית משמעותית להתפתחות האישית הכוללת דימוי חברתי, קשרים חברתיים וכו''. התפתחות זו מתחילה בגיל מאוד צעיר ולכן חשוב לחשוף את הילד לכמה שיותר גירויים.

פיתוח מרכיבי קואורדינציה  -motor skill learning
 
התפתחות קואורדינטיבית- בניית 8 מרכיבי הקואורדינציה החיוניים לתנועה מיטבית:
  1. הפרדת איברים
  2. שיווי משקל
  3. ויסות כוח
  4. קצב\מקצב
  5. התמצאות במרחב
  6. הצמדה
  7. מהירות תגובה
  8. תזמון
   

      
 
 

ילדים שרכשו קואורדינציה בשלבים הנכונים, על פני הרצף הגילאי ובסוגי האימון השונים הנדרשים לכל גיל, יוכלו למצות את הפוטנציאל האישי שלו ברמה גבוהה. קואורדינציה טובה יוצרת אצל הילדים יכולת למידה מהירה של כול הנדרש ממנו במגרש ובתנאים משתנים( כגון כיתות לימוד) הקואורדינציה היא הבסיס ליציבות גופנית-רגשית בזמן מסוים ולאורך זמן. כשהתפקוד הקואורדינטיבי האישי והבינאישי מאוזן, מתאפשר מימוש אופטימלי של הפוטנציאל הקואורדינטיבי האישי הן הגופני והן האישי.

לעומת זאת חוסר בקואורדינציה מספיקה יוצר: שבלוניות בתנועה ובתפקוד הספורטיבי ,קליטת מידע ולמידה איטיים, אי שקט פנימי, חוסר שביעות רצון, דימוי נמוך מה משליך על בטחון עצמי, תפקוד חברתי לקוי, חוסר מיצוי יכולות לימודיות בבית הספר, הופך לקויות מינימליסטיות למרכז התפקוד ומונעת את מימוש היכולת והפוטנציאל במיוחד במצבי לחץ ובמצבים בלתי צפויים.

בכדי לגרום לפיתוח תכליתי של כול היכולות הקואורדינטיביות בנפרד ושל כולן גם יחד , יש לקיים תהליך גופני- קואורדינטיבי- רגשי מבוסס  שיטתית ואימון משלים תואם צרכים אישיים, התייחסות שיטתית למרכיבי הקואורדינציה והתאמתם לצרכים ואפיונים אישיים של כל ילד. הקואורדינציה חשובה לכל ילד / אדם ותורמת להתפתחות, מאזנת קשיים, מבליטה יתרונות מונעת פציעות ומשפרת החלמה ושיקום ! פיתוח קואורדינציה חיוני למגוון הילדים והחל מהילד עם הקשיים, הילד הרגיל ועד הילד מחונן בספורט, אך המטרות, התוכן ודרכי ההפעלה שונות ומותאמות לכל אוכלוסייה. גם למבוגרים יש חשיבות מרובה בשמירה על קואורדינציה ואפילו בפיתוחה אצל המבוגרים פעילות קואורדינטיבית מאיטה את מאפייני ההזדקנות ומאפשרת גם לאדם חולה לתפקד באופן עצמאי, ולהפחית את הסיכוי לפגיעה, לנפילה ולאבוד חפצים.


חוגי ספידאיט יתנו לילדכם בדיוק את המעטפת הדרושה להתפתחות רב מערכתית תקינה. דבר שיגרום לאושר וסיפוק, ביטחון עצמי ודימוי עצמי גבוה, חיזוק האמונה האישית בדינאמיקה קבוצתית, יכולת חברתית ורגשית חזקה יותר.

 

 
הצטרף
רוצים להתעדכן ולקבל יותר ?
הירשמו לרשימת התפוצה שלנו
כל הזכויות שמורות © Speedit בניהול ארד סקוול     |      053-8334100