השאירו פרטים ונציג Speedit יחזור אליכם בהקדם
arrow-left, arrow-left, previous, left
arrow-left, arrow-left, previous, left
arrow-left, arrow-left, previous, left

שאלות נפוצות

מהי קואורדינציה ולמה היא משמעותית בהתפתחות?
קואורדינציה היא מהלך תנועתי כשהתנועה מוגדרת מראש. על מנת שהתנועה תצא לפועל באופן יעיל, מדויק, בתזמון נכון במרחב האישי וכללי תוך שמירה על שווי משקל יש לגרום למערכות השונות בגוף בכלל ולמערכת העצבים והשרירים בפרט, לעבוד בשיתוף פעולה בסנכרון ובחסכון אנרגטי.
כשהתפקוד הקואורדינטיבי האישי והבינאישי מאוזן, מתאפשר  מימש אופטימלי של הפוטנציאל הקואורדינטיבי ומפתח לתפקוד תקין- הן  גופני והן  רגשי.
 
מה חושבים שיודעים על קואורדינציה ואינו נכון?
הקואורדינציה הינה תכונה שיש לך או שאין לך !
הקואורדינציה תשתפר עם הגיל.  
חוסר קואורדינציה איננו מפריע ואיננו מזיק ולכן לא חשוב לטפל בו. 
ניתן לטפל בקואורדינציה עדינה מבלי לטפל ולהפעיל קואורדינציה גסה.
לבנות יש פחות בעיות קואורדינציה! 
ליקויי קואורדינציה מתגלים בגיל הרך. 
ניתן להימנע ממצבי קואורדינציה בעזרת אוטומטיזציה. 
הקואורדינציה היא רק לקות מוטורית! 
קואורדינציה = תיאום עין יד בלבד! 
אין קשר בין לחץ ורמת קואורדינציה. 
קואורדינציה לא ניתנת לאימון אלא רק ללמידה !
 
האם חשוב ללכת לאבחון לפני הרשמה לחוגי קואורדינציה קבוצתיים?
אבחון כשם הוא הנו למטרת זיהוי בעיה עכשווי או עתידי, חוגי קואורדינציה( כדוגמת חוגי ספידאיט) נועדו לפתח את כלל המרכיבים החיוניים להתפתחות ואף למנוע עיכובים התפתחותיים עתידיים. לכן אין סיבה ללכת לאבחון מבעוד מועד כל עוד אין סימנים מובהקים "לבעיה". חשוב מאוד לבדוק האם תכניי החוג תואמים לצרכים של ילדיכם ונותנים מענה מקצועי ישיר ועקיף. חשוב להוסיף שחוגי קואורדינציה נועדו לכלל הילדים ולא צריכה להיות " בעיה" מכשול" עיכוב" בכדי להצטרף לחוג.
 
במה תורמת פעילות קואורדינטיבית? 
קואורדינציה היא הפעולה שאת המוח מפעילה היא מכינה את הגוף והנפש לתפקוד היום יומי, לתפקוד איכותי ומדויק, משפרת את השליטה הגופנית בפרט במצבי לחץ, מפתחת חוסן מנטאלי,יכולת להתמודד עם קשיים, מחזקת את הביטחון העצמיוהדימוי העצמי. אדם /ילד בעל קואורדינציה טובה יסבול פחות מפציעות, במצבים בהם הוא נדרש לתגובה מהירה בפרט במצב בלתי צפוי. הקואורדינציה משנה הרגלי תנועה, מפחיתה עייפות עצבית, גורמת ליעילות תנועתית ולחסכון אנרגטי, מלמדת להבחין בין הרפיה ומתיחה/עומס ומשפרת את הקשב והריכוז, הארגון והסדר.
 
כמה זמן עורך שיעור בחוגי ספידאיט ?
החוגים שלנו בנויים מפעילות של 45-60 דקות נטו כאשר בכל מספר שיעורים הילדים מקבלים משימות להתאמן עליהם בבית.
 
במה חוגי ספידאיט שונים משאר חוגי הספורט המוצעים?
חברת ספידאיט חוקרת מזה עשור את נושא coordination development
ואת נושא cognitive movment על פי כל אלו, ספידאיט פיתחה, יצרה ובנתה תכניות חוג מאתגרות,  מהנות ומלאי תוכן ועניין. החוגים שלנו עשירים בציוד יעוד ושלבי עבודה ברורים. להבדיל מחוגי ספורט אחרים, חוגי ספידאיט בונה ילדים על דרך ותהליך ופחות על תוצאה. 
 
מהם נהלי הביטול עבור הרשמה לחוגי ספידאיט?
אנחנו בספידאיט לא מאמינים להשאיר ילדים בכוח ומאידך לא מאמינים שאחרי מספר שיעורים צריך להרים ידיים. אם בכל מקרה יש רצון לפרישה מהחוג מקבלים החזר מלא על מה שלא נוצל למעט חודש אחד קדימה של גביה. 
 
האם יש משחקים\תחרויות\ טורנירים במסגרת החוג?
לא, בחוגי ספידאיט אנחנו נותנים מעטפת של הנאה ואתגר עבור הילדים. אין לנו תחרויות או משחקים נגד קבוצות אחרות. הילדים בחוגים שלנו בונים את התשתיות הבסיסיות, מתקדמים בשלבים לנושאים מורכבים יותר וככה בעצם יוצרים שליטה וביטחון עצמי גבוה. חשוב להגיד שבמידה וילד עבר תהליך בספידאיט וניחן בכישרון מסוים, אנחנו נשמח לקדם ולפתח אותו בהתאם לכך.
 
האם ניתן לרכוש אביזרים משלימים להמשך אימון ושיפור בבית?
בהחלט. באתר שלנו, תחת הקטגוריה-חנות, תוכלו למצוא מספר גדול של אביזרים המיועדים לרכישה. הורים הרוכשים ציוד דרך האתר שלנו ושייכים לחוגי ספידאיט מקבלים הנחה של בין 10-20% בכל רכישה.
 
האם החוג מתאים לכולם?
כמעט לכולם. חוגי ספידאיט נועדו לפתח קואורדינציה ברמה המקצועית ביותר. החוג מתאים גם לילדים הנהנים מאתגרים ספורטיביים מגוונים, אמיצים ובעלי רצון ליצר הרפתקני, ילדים בעלי יכולות ספורטיביות גבוהות מהרגיל, ילדים בעלי קושי מוטורי- סרבול, ילדים בעלי קשיים רגשיים וחברתיים, מאתגרי קשב ריכוז, מיקוד ופוקוס.  החוג אינו מתאים לילדים בעלי צרכים מיוחדים בתפקוד בינוני ומטה, קשיים בשליטה התנהגותית קשה או קשיים תקשורתיים בולטים. לשם כל אלו יש ללכת לאנשי מקצוע היכולים לצמצם ולעזור ברמה הפרטנית לפני כניסה לחוג.
 
מה חשוב להורה לדעת טרם כניסה לחוגים שלנו?
חשוב מאוד להישאר הורה: אוהב, חם, גאה בילדיו, שואל שאלות מפרגנות, שם דגש על הדרך ופחות על התוצאה ועוזר כשמבקשים ממנו. בשום אופן לא להיות מאמן מקצועי – את זה יש לו כבר, לא להטיח ביקורת במאמן שלו ולדעת לחזק כשצריך ולעיתיים, לדעת לא להיות כלל. היה מעורב, אך אל תתערב.
 
האם עדיף להתחיל שיעורים פרטיים או ישר להיכנס למסגרת קבוצתית?
אין פה תשובה חד משמעית. הכל תלוי הילד המדובר. אישיותו, קשייו ויכולותיו.
במידה והילד עדין לא בשל רגשית ותנועתית להתמודדות חברתית קבוצתית, אזי- יש לחשוב בכובד ראש על שיעורים פרטיים וחיזוקים במקומות הדרושים טרם כניסה לקבוצה. לרוב ניתן גם לעשות שילוב של גם וגם. 
 
אז מה בעצם הילדים עושים בחוג?
קופצים, מתגלגלים, רצים, מטפסים, סופרים ומחשבים, עובדים בצוותים, מתחרים, ממציאים דברים חדשים, מתנסים באביזרים כגון: טרמפולינות, משטחים לא יציבים, חבלי טיפוס, אביזרי ג"ימבורי, ספסלים, בלונים, כדורי טניס, מחבטים, מזרנים, משטחים לפיתוח חשיבה קוגניטיבית, פופים, כדורי ספוג, שערי כדורגל. זה  ממש על קצה המזלג :-) 
 
כיצד ניתן לשלם על מגוון השירותים של ספידאיט?
תוכלו לשלם בכל אמצעי האשראי( למעט דיינרס קלאב), צ"קים או מזומן. 
 
האם קיים ביטוח?
כמובן! ספידאיט מכסה את כלל משתתפיה ( חוגים והשתלמויות) בביטוח נרחב ומקיף. הסירו דאגה מלבכם.
 
במידה ואני מאוד מעוניין להצטרף לחוגי ספידאיט אך מקום מגורי רחוק ממקום פעילות רלוונטית מה אוכל לעשות?
ספידיאיט יצרה תוכנה ייחודית לשימוש במחשב אשר נותנת חשיפה למגוון עצום של תרגילים ומשחקים שניתן לבצע בכל מקום שתבחרו. התרגילים מחלוקים על פי קטגוריות והסברים מפורטים. ככה שגם לאלו שגרים רחוק ונמנע מהם לקחת חלק פיזית בפעילות, יכולים להנות מפעילות איכותית ומקצועית.
 
השתתפתי בהשתלמות של ספידאיט ולא היה לי זמן לצלם ולכתוב מרוב כל החומר שהועבר, מה אני יכול לעשות בנידון?
איזה כיף שגם לזה יש לנו פתרון. לא צריך לכתוב ולצלם. את כל החומר תקבלו בצורה מסוכמת הישר למייל האישי שלכם. ובנוסף, גם סרטונים ממוקדים של התרגילים והמשחקים.
 
תוך כמה זמן מגיע מוצר שהזמנתי דרך החנות באתר?
רוב מוצרינו מגיעים תוך 7 ימי עסקים לכל היותר. כמובן שצריך לקחת בחשבון עיכובים\ עיצומים של חברת דואר ישראל.
 
היכן הפעילות של ספידאיט מתקיימת?
הפעילות שלנו פרוסה בכל רחבי הארץ, האזור הבולט והפעיל במיוחד הנו אזור הדרום והשפלה. 
 
האם אתם פתוחים לשיתופי פעולה?
בהחלט כן, חברת ספידאיט תשמח לשתף פעולה עם גורמים שחושבים כמונו ומרגישים שיש צורך עז לקדם את התחום ולהנחיל את התכנים בכמה שיותר מקומות.
 
האם ניתן לקבל הנחות דרך קופות חולים, משרדי רווחה\ ממשלה?
לא, חברת ספידאיט הינה גוף פרטי לחלוטין ואיננה מקיימת הנחות דרך המחלקות שהוזכרו. 
הנחות במצבים מסוימים ניתן יהיה לקבל בעת רישום ישיר מולנו.
 
האם ניתן להשתמש בשם ספידאיט לטובת קידום אישי- מקצועי?
חד משמעית לא. חברת ספידאיט מוגנת על ידי חוק קניין הרוחני\זכויות יוצרים. אין להשתמש בלוגו של ספידאיט ו\ או תכנייה ללא הסכמה כתובה מראש.
 
 
הצטרף
רוצים להתעדכן ולקבל יותר ?
הירשמו לרשימת התפוצה שלנו
כל הזכויות שמורות © Speedit בניהול ארד סקוול     |      053-8334100