השאירו פרטים ונציג Speedit יחזור אליכם בהקדם
arrow-left, arrow-left, previous, left
arrow-left, arrow-left, previous, left
arrow-left, arrow-left, previous, left
דף הבית >> אודותינו >> שיטת Speedit

שיטת SPEEDIT

 

מחקרים רבים מוכיחים שיש קשר בין תנועה\ חוסר תנועה והתפתחות רגשית, כישורי למידה ו\ או בעיות למידה, קשב וריכוז. יכולות קואורדינטיביות מהוות בסיס לכל תנועה של האדם ולהתפתחות התנועה. המטרה בכל תנועה היא להגיע לאיכות תנועה תוך שמירה על חיסכון אנרגטי. ככל שרמת הקואורדינציה גבוהה יותר, כך מהלך התנועה יותר חסכוני ומדויק, גם כאשר התנועה הנדרשת מתבצעת בתנאים משתנים. בסדרת מחקרים וניסויים שנערכו, נמצא שללא כל ספק פעילות קואורדינטיבית הנשענת על מרכיבי קואורדינציה, פיתוח מוטורי ומודלים קוגניטיביים מהווים בסיס איתן וראשוני בעבודה מול ילדים כבר מגיל3. ללא קואורדינציה סדירה נמצאו קשיים לימודיים, סרבולים מוטוריים וכישורים חיים ירודים.

 

קואורדינציה כמפתח להתפתחות רב כיוונית וכישורי חיים

שיטת ספידאיט מזמנת אפשרות לילדים לחקור, לנוע, לבנות אישיות חסינה, לדמיין וליצור. ספידאיט מאמינה כי עקרונות אלו נועדו למקסם הזדמנויות יצירתיות בעלות דמיון ומעוף להתפתחות. חקירה ומגע עם תופעות כגון: מים, חול, בוץ, עצים, במבוק, תעלות, מנהרות וגבעות הם בין המאפיינים הסביבתיים המעסיקים ילדים בחיפושים אינסופיים, גילוי, נטילת סיכונים, פתרון בעיות ויצירת ידע. עקרונות הגישה של ספידאיט מתבטאת בסביבות פנימיות, חיצוניות וסביבתיות. הסביבה מאפשרת לילדים לארגן ולנהל חומרים משלהם, לזוז בחופשיות, להפעיל את טווח גדול של שליטה גופנית, רגשית, חברתית והתנהגותית על הסביבה שלהם ועליהם עצמם. כל המשחקים שלנו מכוונים לפיתוח רב גוני של הילדים ואנו משנים, מוסיפים, מעצבים ומדייקים את ארגז הכלים שלנו באופן בלתי פוסק על מנת להיות הכי מעודכנים ורלוונטיים עבור הילדים.

החומרים- אביזרים אותם ילדי ספידאיט חווים במהלך החוגים שלנו הנם בעלי משמעות אדירה להתפתחות שלהם. גודלם וצורתם מזמנים ילדים לעסוק בבנייה, עיצוב, שילוב, קומבינציה, תיקון, דמיון וביטוי עצמי. מעל 150 חומרים שתוכננו במיוחד כולל  בלוקים, קרשים, סולמות, חביות וקוביות טיפוס, משטחי שיווי משקל , מתקני טיפוס, משחקים לפיתוח מוטורי ומשחקים קוגניטיביים. משתדלים שהציוד שלנו יזמן התנסות עם חומרי טבע אמיתיים ומגע חושי משמעותי. עשרות חומרים נוספים מותאמים פותחו ועוצבו על ידי מחנכים, מורים וקהילת ספידאיט מעסיקים את הגוף כולו של הילד בתהליך של פתרון בעיות וכישורי חיים. ילדים במסגרת של ספידאיט מקבלים את ההזדמנות ללמידה פתוחה, נטולת תוצאות ברורות וחתירה למצוינות.

שיטת ספידאיט נשענת על 5 עקרונות ברורים בעבודה עם ילדים:
Love- אהבה
Risk- סיכון
Joy-שמחה
Engagement-התעסקות פעילה
Reflection-רפלקציה

כאשר אנו בוחנים ילדים והיכן נרצה לראות השתלבותם בעוד מספר שנים, האם נרצה ילדים שיודעים לדקלם, להיות סטטיים, מקובעים מחשבתית או שמא אנחנו רוצים ילדים שיתפתחו להיות אזרחים גמישים, מאושרים, מעורבים, יצירתיים וסקרנים ? מוזר ככל שזה נראה, גישה זו מבוססת על אמון מושרש עמוק אצל ילדינו. זהו תנועה של אהבה, סיכון, שמחה, מעורבות והשתקפות. אנחנו חייבים את זה לילדים שלנו, לעצמנו, לחברות שלנו ולעולם כדי לאמץ את עקרונות הליבה האלה.
 
 
הצטרף
רוצים להתעדכן ולקבל יותר ?
הירשמו לרשימת התפוצה שלנו
כל הזכויות שמורות © Speedit בניהול ארד סקוול     |      053-8334100